Bilder från A-Bombers Old Style Weekend 2010
Helgen som passerade innehöll hot rods, customs & bitchin’ bikes. Åtminstone om du råkade befinna dig i krokarna kring Backamo Lägerplats utanför Uddevalla. Det var nämligen där som A-Bombers Old Style Weekend gick av stapeln för femtonde året i rad.
Pga en rad olyckliga omständigheter som innefattade trasiga raggarbilar, taskigt väder & allmän lathet så var Lowbrow Mag Crew ej på plats trots att vi sa att vi skulle vara det. Vi förstår att ni saknade oss ofantligt & oerhört mycket men nu blev det som det blev. Som tur var fanns det folk som denna helg uppvisade mer mod samt trotsade spöregnet & begav sig till Uddevalla. En av dessa orädda män var Stefan Alcén & han hade som vanligt med sig kameran. Med denna apparat i högsta hugg dokumenterade Herr Alcén en stor del av det som pågick på Backamo Lägerplats & Devils Peak. Nog babblat, spana på bilderna oavsett om du var där eller ej. Kolla gärna in Alcéns samtliga foton från helgen & från alla andra möjliga träffar på flickr.com/mralcen
Enjoy!























Lowbrow Magazine Online Store
Synd på vädret, annars hade jag lätt åkt!
Like or dislike:
1
0
Ser väl ut att ha varit ungefär precis så roligt som en bilträff utan en enda 60-talscustom kan vara, det vill säga inte roligt alls.
Like or dislike:
3
4
Nice!!!!! Bättre än CKOS träff!!???
Like or dislike:
1
1